WhatsApp Gold Üyelik Dolandırıcılığı

WhatsApp Gold Üyelik Dolandırıcılığı

WhatsApp Gold Üyelik Dolandırıcılığı Dolandırıcılar son günlerde kullanımı en yaygın olan uygulamalardan biri olan WhatsApp uygulamasına gözünü dikti. WhatsApp Gold üyeliğine geçilme vaadiyle WhatsApp kullanıcılarına mesaj gönderiliyor. Mesaj içeriğinde yer alan link, dolandırıcılığın kilit noktası oluyor. Gönderilen linke tıklayan çoğu insan, maalesef bu son moda dolandırıcılığa kurban gidiyor.

Gönderilen mesajdaki linke tıklayan kullanıcıların, telefon ya da bilgisayar üzerinden özel tüm bilgilerine erişim onaylanmış hale geliyor. Bu sayede kurbanların kimlik bilgilerinden kredi kartı bilgilerine kadar online tüm bilgilerine ulaşılıyor.

WhatsApp Kullanıcıları İçin AlarmWhatsApp uygulaması, yeni hadise olan dolandırıcılar karşısında  şu an için savunmasız gözüküyor. Bu yüzden uygulamanın kullanıcılarının bu konu da bilinçlenmesinden başka yol yok gibi gözüküyor.

Uzmanlar tanımadığı kişilerden gelen mesajları dikkate almamaları konusunda halkı uyarıyor. Dolandırıcılar, gönderdikleri bu tip mesajlar da, bedava uygulama indirebileceği şeklinde WhatsApp uygulaması kullanıcılarının cazibesini çekmeye çalışıyor.

Listeniz de bulunmayan numaralardan gelen mesajlara itibar etmeyiniz. Bilgisayar ve telefonlarınızdaki kişisel bilgilerinizi savunmasız bırakmadığınıza emin olunuz. Kullandığınız sosyal medya uygulamalarında ki değişikleri güncel olarak takip edebileceğiniz kanallar edinerek bu konularda daha bilinçli bir tüketici olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz