Vasiyeti Üzerine Cenazesi Cami Yerine Cemevinden Kaldırıldı

Vasiyeti Üzerine Cenazesi Cami Yerine Cemevinden Kaldırıldı

Vasiyeti Üzerine Cenazesi Cami Yerine Cem Evinden KaldırıldıAydın’ın Söke ilçesinde bir süredir kalp yetmezliği sebebiyle Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören MHP Söke İlçe eski başkanı avukat Mehmet Fırat dün (Salı) yaşamını yitirdi. 80 yaşında olan Fırat’ın Sünni mezhebine mensup olmasına rağmen vasiyeti üzerine cenazesi Söke Cem Evi’nde düzenlendi.

Mehmet Fırat’ın oğlu Murat Fırat, ‘Rahmetli babamın can arkadaşlarının pek çoğu her zaman Aleviler oldu. Kendisi Sünni mezhebinden olmasına rağmen Alevileri çok severdi. Çevremizde ve sıkıntılı olan toplum nedeniyle böyle bir karar almak bizim için zor oldu. Ancak, cenaze töreninin burada yapılması bizleri gururlandırdı” şeklinde açıklama yaptı.

Söke Cem Evi Derneği Başkanı Şevki Kaya ise Türkiye’de tabuların artık yıkılması gerektiğini belirtirken, ‘72 milletle aynı yerde yaşayan bir toplumuz. Bizim için kişinin Alevi veya Sünni olması çok fazla önemli değil. Bizi benimseyen ve olduğu gibi kabul eden herkes bizim başımızın tacıdır. Kapımız herkese açıktır. Bu arkadaşımızda ölmeden önce böyle bir vasiyette bulunmuş. Biz de ona yakışır bir şekilde cenaze töreni düzenliyoruz’ dedi.Fırat’ın cenazesi son kez Yenicami Mahallesi’ndeki evinin önünden geçirilip helallik alındıktan sonra Söke Granta Mezarlığı’na gömüldü.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz