Mavi Marmara Saldırısında Hayatını Kaybedenler Anıldı

  • Anasayfa /
  • Gündem /
  • Mavi Marmara Saldırısında Hayatını Kaybedenler Anıldı
Reklamlar


Reklamlar
Eokultv resmi facebook sayfamıza katılın:

Mavi Marmara Saldırısında Hayatını Kaybedenler Anıldı:

Mavi Marmara Saldırısında Hayatını Kaybedenler Anıldı

31 Mayıs 2010 tarihinde Gazze’ye insani yardım götürürken uluslararası sularda İsrail askerleri tarafından Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırıda 10 kişi hayatını kaybetmiş, 50’yi aşkın kişi ise yaralanmıştı. Durum İsrail ile Türkiye’nin arasında gerginliğe sebep olurken, İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu, Türkiye’den özür dileyerek, saldırıdan duyduğu pişmanlığı dile getirmiş ve Tazminat sözü vermişti.

Saldırının 6. Yılında İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı ile birçok kuruluş, Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu’nun düzenlediği anma törenine katılarak Filistin bayrakları ve ölenlerin fotoğraflarını taşıdı, İsrail karşıtı sloganlara atıldı, hayatını kaybedilenler anılırken, hep birlikte sabah namazı kılındı.

Basın açıklaması yapan Soner Kartal, saldırıda mağdur olan tüm özel ve tüzel kişiliklerin ve ölenlerin ailelerinin  bir çok ülkede dava konusu edildiğini belirtirken, konuyla ilgili dava ve soruşturmalara etki edebilecek tek merciinin şehit aileleri ve saldırı mağdurları olduğunu da bildirdi.

Mağdur yakınlarının rızası olmadan terör şebekesi İsrail ile yapılan hiç bir anlaşmayı tanımadıklarını da ifade etti.

 

 

ReklamlarKategori: Gündem

Etiketler:

Yorum Yazın