İzmir Çeşme’de 52 Mülteci Yakalandı

Reklamlar


Reklamlar
Eokultv resmi facebook sayfamıza katılın:

İzmir Çeşme’de 52 Mülteci Yakalandı:

İzmir’in çeşitli bölgelerinde sürdürülmeye devam eden mülteci operasyonunda bugün beklenmeyen bir haber alındı. İzmir’in çeşme bölgesine yakın mevkilerde saklanmak isteyen 52 mültecinin Yunanistan’a geçmek istediği bilgileri alındı. Çiftlik mahallesinden Yunanistan’ın Sakız Adasına geçmek isteyen 52 mültecilerin kısa sürede yakalanması istenen sonucun engel olmasına sebep oldu.

Yunanistan adasına geçmek isteyen mültecilerin lastik bot ile tamamen Sahil güvenlik ekipleri sayesinde fark edildiği açıklandı. Durumu fark eden sahil güvenlik güçleri önce anons etti ve botun durdurulmasını istedi. Mülteciler anonsu dikkate almayarak devam etmek istedi ancak önlemi çok kısa sürede alınarak 52 mültecinin yakalanması mümkün oldu. İzmir’e nereden geldikleri belirsiz olmasıyla beraber 52 mültecinin İzmir’de bulunan göç idaresi müdürlüğüne sevk edildiği açıklandı.

Mayıs ayından itibaren özellikle çeşme bölgesinden Yunanistan’a kaçmak isteyen mültecilerin yüksek bir sayıya ulaştığı söyleniyor. Sakız adasına gitmek isteyen mültecilerin daha öncesinde 8 farklı girişimde bulundukları ve hiç birini başaramadıkları açıklandı. Bu süre zarfına kadar yakalanan mülteci sayısının toplamda 431 kişi olduğu söylendi.

ReklamlarKategori: Gündem


Yorum Yazın