İphone Pahalı mı?

İphone Pahalı mı?

 İphone Pahalı mı?

Steve Jobs’un ölümü ile şirketi devralan ve daha az cihaz satarak daha fazla kar elde edilmesini sağlayan Tim Cook, Hindistan’da katıldığı bir etkinlik sırasında “İphone fiyatları” konusundaki soruya verdiği samimi cevap ile gündeme oturdu.

Bilindiği gibi Silikon vadisinin en büyük şirketi konumundaki Apple’ın, sanatsal değeri olduğuna inandığı cihazlarının fiyatları bugünlerdeki en büyük sorundu. Cihazların, oluşturduğu statü ile birlikte son tüketiciye gelirken uğradığı fiyat artışları sonucunda, pazardaki payında önemli bir gerileme yaşayan şirket, cihazların daha uygun fiyata satılması için çalışmaların başladığını ilk ağızdan duyurdu.Tim Cook, gelen soru üzerine “Evet, cihazların pahalı olması bir sorun ve bunu çözmek için çalışıyoruz “ yanıtını verdi.

Özellikle, Samsung’un başını çektiği ve Mini adıyla piyasada olan yüksek donanımlı cihazların kısıtlı özelliklere sahip versiyonları sayesinde büyük bir pazar payı elde eden Android, Apple satışlarının ilk çeyrekte yüzde 16 düşmesine sebep oldu.

Şirketin en yetkili ağzından gelen bu açıklama sonrası, cihazlardaki fiyat değişiklikleri merakla bekleniyor.

 Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz