Emeklilikte Yaşa Takılanların Merakla Beklediği Haber Sonunda Geldi

Emeklilikte Yaşa Takılanların Merakla Beklediği Haber Sonunda Geldi

Emeklilikte Yaşa Takılanların Merakla Beklediği Haber Sonunda GeldiEmeklilikte yaşa takılanlar ve erken emeklilik için beklenen müjdeli haber açıklandı. TBMM Başkanlığına teklifte istisna olarak sayılanlar 8 Eylül 1999 tarihinden önce sigortalı olanlar olarak belirtildi. 8 Eylül 1999’dan sonra sigortalı olanların, 360 gün içinde bu

İstisna ile emekli olmaları hedefleniyor.

Yaşa takılan yaklaşık olarak 500 bin kişiyi sevindirecek olan bu haber sigorta süresi dolmuş ve prim gün sayınını tamamlamış olan çalışan sayısını da etkileyeceğe benziyor.Prim Şartına Takılanların Dikkatine!

Prim şartına takılmış yaklaşık 100 bin kişi için ise durumlar biraz daha farklı. Sadece prim günleri eksik olan vatandaşlar içinde çalışmalara son hızıyla devam ediyor. Eksik prim günlerini borçlanmaları sağlanarak emeklilik yollarının açılması için yapılan çalışmalar için önce bakanlıkların anlaşması gerekiyor.

Bağkur içinde Düzenleme Geliyor

Prim eksiği olan ve yaşını bekleyen bağkurlu vatandaşlar için borçları ödenmesi konusunda yeni çalışmalar yapılıyor. Çıkacak olan yeni düzenlemelerde veya torba yasada yer alması muhtemel bağkur düzenlemesinde, bağkurlu vatandaşların kredi çekerek borçlarını ödemeleri ve emekli olmaları hedefleniyor. Aynı zaman da borç yükü olan faizlerin de düşürüleceği sevindiren haberler arasında yer alıyor. 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz