Domates Fiyatları Markete Gidene Kadar On Kat Artıyor!

Domates Fiyatları Markete Gidene Kadar On Kat Artıyor!

Muğla’da toptancısından kilosu 10-15 kuruş arası değişen fiyatlarla yola çıkan domates, marketlere 1,5 liradan satışa sunuluyor.. Toptancısından 10 kuruşa çıkan domates neden marketlere gidene kadar bu kadar zamlanıyor? Bu artış daha sürecek mi ? İşte bütün soruların cevapları haberin detayında ..

Muğla domates üretimi konusundan Antalya’dan sonra ikinci sırada geliyor. Muğlalı çiftçiler domates fiyatlarının düşük olmasından yana şikayet ediyorlar. Ankara , İstanbul gibi metropol kentlerin domates ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayan Muğla Çiftçisi zor bir yıl geçiriyor.

Fethiye’li Domates üretici Bayram Toplatan da zor yıl geçiren çiftçiler arasında yer alıyor. Domates Üreticisi Bayram Toplatan yaptığı açıklamada marketler ve pazarlar arasındaki fiyat farkını vurgularken, sözlerine ‘, “Bu fiyat uçurumu nereden kaynaklanıyor? Sebze işi bizim için bitti. Borçlarımı kapatamadım. Serayı söktüm yerine daire yapılması için bir firmaya verdim. Yapılacak olan dairelerin birini satıp borçlarımı ödeyeceğim” şeklinde devam ederek Muğlalı Çiftçinin durumunu gözler önüne serdi. 

 

 

 Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz