5 Dakikada 4 Saatlik Şarj

5 Dakikada 4 Saatlik Şarj

5 DAKİKADA 4 SAATLİK ŞARJMobil işlemci konusunda markalaşan iki teknoloji devi Qualcomm ile MediaTek  teknolojik gelişme alanında rekabete devam ediyor. İki teknoloji devinin performanstan hıza kadar birçok alanda teknolojik gelişimde bulunduğu biliniyor. Fakat iki markanın bu aralar çekişme yaşadıkları asıl alan biraz daha farklı. Hızlı şarj teknolojisini geliştirmekte olan Qualcomm ile MediaTek ürünlerinin tanıtımlarını kısa süre farkla arka arkaya yaptı.

MediaTek ‘in geliştirdiği hızlı şarj teknolojisi Pump Express’in akıllı telefonları yaklaşık 20 dakika içerisinde yüzde 70 ‘e kadar şarj edebildiği açıklanırken, Qualcomm ise Quick Charge adlı yeni ürününü yakın zamanda satışa çıkaracağını duyurdu. Pump Express’in şimdilik 2016 yılı sonuna doğru Helio P 20 serisiyle beraber raflarda yerini alacağı öğrenildi.

Açıklamasında Pump Express ile yaklaşık 5 dakikalık bir şarjın telefonla 4 saat konuşmak için yeterli olacağını belirten MediaTek, rakibi Qualcomm ile hızlı şarj teknolojisinde yeni bir döneme giriyor. Bu yeni şarj teknolojilerinin batarya ömrüne olacak olumsuz etkileri ise şimdilik sadece merak konusu.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz