Ülker Nutella’yı Mı Satın Alıyor?

Ülker Nutella’yı Mı Satın Alıyor?

Ülker şimdi de Nutella’yı mı satın alıyor?Murat Ülker, 9 Mayıs’ta yaptığı bir açıklama sırasında İtalyan bir markanın peşinde olduklarını ve satın almak üzere el sıkışmak üzere olduklarının bilgisini vermiş ancak markanın adını söylememişti. Daha önce de Godiva ve United Biscuits gibi dünya markalarını bünyesine katan Yıldız Holding’in İtalyan Ferrero markasının kakaolu fındık kreması Nutella’yı satın alacakları neredeyse kesinlik kazandı.

2013 yılında Nestle grubu Nutella’yı satın almaya çalışmış ancak Ferrero bu satışa yanaşmamıştı. Geçen yıl Nutella’nın yaratıcısı olan Michelle Ferrero’nun ölümüyle şirket yönetimi üçüncü kuşağa geçmiş ve uzmanlar çeşitli satışların olabileceğini vurgulamışlardı.

Nutella 2013 yılından beri Manisa da dahil olmak üzere pek çok ülke ve şehirde üretilirken, fındık rezervinin yüzde 25’i Türkiye tarafından karşılanıyor. Dünyada her 2,5 saniyede bir Nutella kavanozu satılırken, her yıl tüketilen Nutella ile Çin Seddi’ni 8 kez sıvayabilir, dünyadaki tüm Nutella ile gezegeni 1,4 kez kaplayabilir, yıl boyu tüketilen Nutellalar ile 22.00 kere Big Ben’i inşa edebilirsiniz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz