Fethullah Gülen’in Yeğeni Cezaevinde

Fethullah Gülen’in Yeğeni Cezaevinde

İzmir’de çeşitli bölgelerde yapılan operasyonların uzun süredir faaliyette olduğu ve bu bağlamda bir çok açıkların bertaraf edildiği konusunda bilgiler verildi. İzmir Emniyet Müdürlüğünden gelen açıklamaya göre İzmir’de yapılan operasyon içerisinde Terörle mücadele ekiplerinin Fethullah Gülen’in öz yeğeninin yakalandığını ve ceza evine alındığını belirtti. Paralel yapı içerisinde Devlete karşı yaptırımlarda bulunan vatandaşın Mehmet Mezher Gülen’le birlikte farklı 32 kişinin göz altına alındığı söyleniyor.



İddialara göre yakalanan kişilerin başta öğrenci yurdu olmak üzere bir çok mekan ve bölgelerde suça teşvik edecek propagandalarda bulunduğu söyleniyor. Yakalanan kişilerin aynı zamanda PKK ile iş birliği içerisinde olduklarına dair birden çok belgelere el konulduğu açıklandı.

Bölücü terör örgütüne yataklık yapmaktan dolayı suçlanan sayısı belirsiz kişilerin bir çok alanlardan para topladıkları ve alınan paraları farklı alanlarda kullandıkları öne sürüldü. İzmir Emniyet Müdürlüğü paranın nerelerde kullanıldığına dair araştırma içerisinde yer almaya devam ederken, FETÖ’cuların yakalanmasına yönelik operasyonlarında daima devam edeceği açıklandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz