EKK’nin Başkanlığı Şimşek’ten Yıldırım’a Devredildi

EKK’nin Başkanlığı Şimşek’ten Yıldırım’a Devredildi

EKK’nin başkanlığı Şimşek’ten Yıldırm’a devredildiResmi Gazete’de yayınlanan Başbakanlık genelgesi ile daha önce başkanlığını Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in yürüttüğü Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nun başkanlığının Başbakan Binali Yıldırım tarafından yürütüleceği açıklandı. Yıldırım’ın bulunmadığı toplantılarda EKK’ya Şimşek başkanlık edecek.

Başbakan Yardımcıları Canikli ve Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kalkınma Bakanı Elvan ve Maliye Bakanı Ağbal üye olarak görev yapacaklar.

Resmi Gazete’de yayınlanan Başbakanlık genelgesinde; kanun, kanun hükmünde kararname, Bakanlar Kurulu kararları ve genelgelerle teşkil edilmiş kurul ve komisyonlarda, başkan ve üye olarak görev alacak hükümet üyeleri belirlendi.Ayrıca yeni kurulan Reformların Koordinasyonu ve Yatırımların İzlenmesi Kurulu’na Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin başkanlık edeceği, Adalet Bakanı, Avrupa Birliği Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Ekonomi Bakanı, İçişleri Bakanı, Kalkınma Bakanı ve Maliye Bakanı ise üye olarak katılacağı bilgisi verildi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek bu kurulda yer almadı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz