ABD Sandığım Gibi Değil Mi?

ABD Sandığım Gibi Değil Mi?

ABD SANDIĞIM GİBİ DEĞİL Mİ? :Bir çok kişi Hollywood’un bir nazi projesi olduğunu bilmez. Hitlerin en güvendiği adamı olan, Joseph Goebbels tarafından, Almanya’da kullanılmaya başlanmıştı. Sinema yoluyla çektirdiği filmler ile ülkede savaşı ve Yahudi karşıtlığını en üstü seviyeye taşımıştı.

Savaş sonrası, bir çok dalda olduğu gibi sinemada da Nazi Almanya’sının izi takip edildi ve Hollywood bir propaganda aracına dönüştü. Bunun en büyük örneğini Vietnam savaşı sırasında, çekilen kahramanlık filmleriyle hem gönüllü asker buldular hemde savaşın moral gücünü arkalarına almaya çalıştılar.

Ancak, Amerika’nın her konuda iyi olmadığı gerçeğini saklamak için çekilmiş casus filmleri ve ya üstün teknoloji harikası işler olsun doğruyu saklamaya yetmiyor. Pentegon’un iç denetimi hakkındaki rapor bunların en büyük örneği.Rapora, Amerika kontrol edilmesi son derece önemli olan nükleer silahlar, balistik füze sistemleri ve de gelişmiş bombardıman sahalarının kontrolü 70’lı yıllardan kalma 8 inch’lik disketlerle sağlanıyor dahası bu disklerin çalışmasını sağlayan makineler için 61 milyar dolar harcıyor…

Kısacası Amerika aslında göründüğü gibi değil…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz