Türk – Afrika Eğitim Fuarı

Reklamlar


Reklamlar
Eokultv resmi facebook sayfamıza katılın:

Türk – Afrika Eğitim Fuarı:

TÜRK –AFRİKA EĞİTİM FUARI :

Türk ve Afrika Üniversiteleri arasındaki bilimsel işbirliklerini geliştirmek amacıyla 25-26 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek İşbirliği ve Eğitim Fuarı, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) desteği ile Ilgaz’da gerçekleştirilecek.
Çankırı Karatekin Üniversitesinin öncülüğünde gerçekleşen etkinliğe bir çok Afrikalı Üniversitenin Yükseköğretim ve Bilimsel Proje Bakanları, Rektörleri, Dekanları ile Ülkemizden çeşitli Üniversite Rektörlerinin ile Dekanlarının katılması bekleniyor. İki gün sürecek eğitim fuarında, üniversiteler arasında bilimsel işbirliklerinin geliştirilmesi, değişim programları anlaşmalarının imzalaması ve gelecek için sürdürülebilir eğitim işbirliği modellerinin geliştirmesi amaçlanıyor.
KUZKA’nın Doğrudan Faaliyet Desteği (DFD) Programı kapsamında düzenlenen etkinliğe Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, TIKA, Yunus Emre Enstitüsü, SESRIC, Sudan Yükseköğretim ve Bilimsel Projeler Bakanlığı, Çankırı Valiliği, Kastamonu Valiliği, Sinop Valiliği, Kastamonu Üniversitesi ve Sinop Üniversitesi destekliyor.

Ferko Ilgaz Mountain Resort Hotel’de düzenlenecek fuarın ilk gününde ayrıca 25 Mayıs tarihinde Afrika Günü Kutlama Programı yapılacak. Toplantıya Türkiye’deki Afrika ülkelerinin büyükelçilikleri ve ilgili uluslararası kuruluşların temsilcilerinin katılması beklenirken, Milli Eğitim bakanımızın etkinliğe temsilci göndermesi bekleniyor.

Reklamlar

Yorum Yazın