Balat’ta Çıkan Yangın Korkuttu

Reklamlar


Reklamlar
Eokultv resmi facebook sayfamıza katılın:

Balat’ta Çıkan Yangın Korkuttu:

Balat’ta Çıkan Yangın Korkuttu

İstanbul’un tarihi kentlerinden Balat’ta çıkan yangın herkesi korkuttu. Özellikle tarihi dokusuyla bilinen Balat, eski evleri ve tarihi bir çok yapıya sahip olması nedeniyle, büyük panik yaşattı.

İstanbul’da Fatih’e bağlı semti Balat birçok tarihi yapıyı, ahşap evleri ilçe sınırları içerisinde barındırıyor. Bu ahşap evlerden birinde çıkan yangın, bir anda çevreye de yayılarak paniğe sebep oldu. Bir anda tüm mahalle sakinlerinin sokağa dökülmesine neden olan yangına itfaiye ekipleri hızla müdahale etmeye çalıştı.

11:30 – 12:00 sularında çıkan yangına itfaiye erleri müdahale etmeye çalışırken ölümden döndüler. Kısa sürede tüm binayı saran yangın, binaların ahşap olması nedeniyle hızla yayıldı. Yangının neden çıktığına dair bir açıklama yapılmazken, süreçte yaralanan itfaiye erleri çevre hastanelere kaldırıldı.

Balat’ta özellikle kentsel dönüşün çerçevesinde değişim ve yeniden yapılanmaya yapılma tartışmaları uzun süredir sürmekteyken, bu süreçte çıkan yangın çevrede tepkilere de neden oldu. Balat’ın ayrı bir önemle korunması gerektiği, ahşap evlerin korunmadığına yönelik eleştiriler ve tarihi dokunun korunması için çalışılması gerektiği ifade edildi.

ReklamlarKategori: Gündem


Yorum Yazın