Paypal Türkiye’yi Terk Ediyor

Paypal Türkiye’yi Terk Ediyor

PayPal Türkiye’yi Terk Ediyor! 6 Haziran’da Türkiye’den Ayağını Çekecek Olan Firmanın Açıkladığı Sebepler Haberin Detayın da..

 Online ticaret hacminin en yüksek seviyelere ulaştığı zamanlarda PayPal lisans iptali yüzünden, Türkiye’den çekilme kararı aldığını duyurdu.

İnternet ortamında en kolay ve en sağlıklı para transferini sağlayan PayPal’ın dünya üzerinde milyonlarca müşterisi var. Türkiye’de d durum farklı değil. Sosyal medya uzmanları durumun çok vahim sonuçları olacağını açıklarken online ticaret hacminin ciddi oranda düşeceğini bir çok e-ticaretle uğraşan insanın sıkıntıya düşeceğini ifade etti.Online Alışveriş Risk Altında

Sosyal medya uzmanı Ali Rıza  Durmaz ,Binlerce alışveriş sitesinin ciddi oranlarda zarar göreceğini belirtirken özellikle yurt dışı alışverişlerin çok kullanılan PayPal uygulamasının olmayışı büyük aksaklıklara neden olacağını vurguladı. Sözlerine “PayPal ödeme yöntemi kullanıcıların kredi kartlarını siteye tanımlayarak kart bilgilerini vermeden, mail ve şifreleri ile online alışveriş yapmalarını sağlayan bir sistem. Bu sürecin ardından online alışveriş kısmen de olsa riske gireceğe benziyor. Şeklinde devam ederken durumun ciddiyetini gözler önüne serdi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz