Donald Trump İlk Kez Öne Geçti

Donald Trump İlk Kez Öne Geçti

DONALD TRUMP İLK KEZ ÖNE GEÇTİ :8 kasımda yapılacak seçimler öncesi adayların turları devam ederken, anketler Trump’ın Demokratların adayı Hilary Clinton’ın 0.2 puan öne geçtiğini gösteriyor.

Peki bu neyi işaret ediyor?

Eski emlak zengini Donald Trump, Cumhuriyetçilerin başkan adayı. Trump sert söylemleri, Meksika göçmenlerini sınır dışı etme, Müslümanlara vize verilmemesi gibi bir çok aşırı sağcı söylemleri ile destek arıyordu. Bu durum karşısında dünya, Amerika Birleşik Devletlerindeki seçime odaklanmıştı.Öyle ki Başkan Barack Obama, daha önce pek yapılmamış bir şey yaptı ve seçime müdahil oldu. Bir konuşmasında “Amerika halkına güveniyorum” diyerek söze giren Obama, “Seçmen Trump’ı seçmeyecek. ABD Başkanlığı’nın ciddi bir iş olduğunu çok iyi biliyorlar” demişti…

Donald Trump ise Obama’nın sözlerine “Amerika’ya bu kadar zarar vermiş olan bir Başkan tarafından eleştirilmeyi iltifat olarak kabul ederim” diyerek yanıt verdi.

İkilinin gerginliği çok öncesine dayanıyor. Trump, Obama’nın Müslüman olduğunu iddia etmiş ve yoğun baskıya rağmen bu söylemeni değiştirmemişti.

Seçimi sürecini yakından izleyenler ise “Endişelenmeye başlamalı mıyız?” diyerek korkularını dile getiriyor. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz