Cilt Lekelerini Dert Etmeyin

Cilt Lekelerini Dert Etmeyin

Cilt Lekelerini Dert EtmeyinCilt lekelerinin pek çoğu cildin güneşe olan duyarlılığı ile oluştuğu için cilt lekeleri tedavisi için en uygun dönemler güneşin etkisinin daha az hissedildiği aylardır. Vücudumuzun en hassas organlarının başında cildimiz olduğunu vurgulayan Dermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, lekeleri cildimizin iç ve dış uyaranlara karşı verdiği bir pigment artışı tepkisi olarak tanımlamaktadır.

Dr. Ertek cilt lekelerinden kurtulmak için uygulanabilecek yöntemleri şöyle sıraladı: Kimyasal peeling, karbon peeling, fraksiyonel lazer, IPL ve Omnilux terapisi. Bu tedaviler içerisinde karbon peelingin yaz aylarında da uygulanabileceğini belirten Ertek bu tedaviyi cilt yüzeyinin karbon krem ile kaplanması ve ardından lazer atışlarıyla karbon partiküllerinin cilt gözeneklerine gönderilmesi olarak tanımladı. Fraksiyonel lazer ve IPL uygulamasında ise cilt yüzeyine gönderilen lazer ışınları ile tedavi sağlanmaktadır. Bu tedavilerin ardından güneş ışınlarına maruz kalmamak gerekmektedir.

Omnilux Revive ise cildin canlandırılmasına yönelik bir ışık tedavisi. Bu yöntem hakkında Dr. Ertek  “İki çeşit ışık ile tedavi gerçekleşiyor; Omnilux Revive, cildin kendi doğal mekanizmasını kullanmak suretiyle yaşlanmayla mücadele ederek ve cilt bakım ürünlerinin etkinliğini arttırarak ciltte gençleştirici bir etki yaratır, ciltteki destekleyici yapıları uyararak, cildi sıkılaştırıp, gerginleştirerek kırışıklıklarda azalma sağlar. Omnilux Blue ise akne oluşumuna neden olan hedef hücreyi imha ederek serbest radikal oluşumunu engelleyen bir ışık terapisidir. Bilimsel olarak tasarlanmış bu ışın, zararlı ultraviole (UVA), UVB veya infraruj (kızıl ötesi)ışınlar vermez” dedi. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz