Tekirdağ, Rio’yu Aratmadı!

Tekirdağ, Rio’yu Aratmadı!

Tekirdağ, Rio’yu Aratmadı!Tekirdağ’da bu yıl 52’ncisi düzenlenen ”Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali” eğlenceli görüntüler oluşturdu.

Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali, Rio Karnavalını aratmadı. Tekirdağ’nın Süleymanpaşa ilçesinde Endüstri Meslek Lisesi önünde başlayan kortej, Tekira AVM önünden geçerek Valilik önünde son buldu. Kortejde, Saba Tümer, Nuri Alço gibi birçok ünlünün yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediyesi Başkanı Ekrem Eşkinat, ilçe belediye başkanları ve yurt dışından temsilciler yer aldı.

Festivalde Varna Bandosu, Bulgaristan gösteri grupları, Afrika, Brezilya ve Kolombiya dans gruplarının dans ve animasyon gösterileri vatandaşlar tarafından keyifle izlenirken, özellikle Brezilyalı dansçıların gösterileri ile festival, Rio Karnavalını aratmadı.Festivalde açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 52’ncisi yapılan festivalin geleneğinin sürmesinin önemli bir olay olduğuna dikkat çekerek, bu geleneği layıkıyla sürdürmekte gösterdiği çabalardan dolayı büyükşehire teşekkürlerini iletti ve ”Bunu bir gönül huzuru içinde devretmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz