Uçuk Nasıl Tedavi Edilir?

Uçuk Nasıl Tedavi Edilir?

Kategoriler: Haberler

Tıp dünyasında ‘herpes simplex’ olarak adlandırılan virüs, insanlar arasında ise ‘uçuk’ olarak bilinen bir hastalıktır. Çoğu insanın sürekli olarak yaşadığı sorunlar arasındadır. Uçuk aynı veya farklı zamanlarda birçok defa insanlarda meydana gelmektedir. Uçuk en çok dudak ve ağız bölgesinde çıkmaktadır. Uçuk çıkmadan 1-2 gün önceden belirtilerini göstermeye başlar. Başlıca belirtileri ise ciltte yanma, kaşınma, kabarma ve sızlama olmasıdır. Uçuk virüsü, başka insanlardan bulaşarak vücuda oldukça kolay girebilmektedir.

İlk uçuk belirtilerinde yapılması gerekenler, Yanma, kaşınma, hafif kabarma ve sızlama hissettiğiniz de önce ıslak early grey poşeti, soğutulmuş kahve veya alkole batırılmış pamuk veya buz ile bölgeye ilk müdahaleyi yapabilirsiniz. Uçuğun neden olduğu ağrıyı azaltarak, etkisini azalmasını sağlar.

Uçuğa iyi gelen bitkisel tedavi yöntemleri, Uçuk tedavisinde birçok doğal çözümler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları ise, Ada çayı yaprağı, Melissa çayı, Propolis gibi ravent köklü bitkisel ilaçların özünden üretilen kremler, uçuk virüsünün piyasadaki diğer kimyasal ilaçlar kadar etkili olduğu gözlemlenmiştir. İçinde çok yüksek antiviral depolayan ve ilaçlarla neredeyse aynı etkiyi gösteren en etkili yöntemlerden diğeri ise ‘’Sarımsak’’ kullanmaktır.

Tabi ki bu tedavi yöntemleri sayesinde iyileşmeniz birkaç günü alabilir. Kimyasal ilaçlar kullanmadan önce, doğanın insanlara vermiş olduğu mucizevi bitkileri kullanmakta büyük fayda var. İlaçların da ham maddesinde bu bitkilerin olduğu unutulmaması gerekir. Sarımsak ile fazla baskı uygulamadan uçuğun üstüne sürün. Sarımsak suyunun uçuk ve çevresine iyice yayıldığından emin olun. Fayda ettiğini ve iyileşmeye başlayacağınızı göreceksiniz.

Çoğu hastalıkta da olduğu gibi, ‘herpes simplex’ hastalığı içinde doğal ve doğru beslenmek çok önemlidir. Bu şekilde sadece uçuk değil, birçok hastalıktan kendinizi en doğal şekilde nasıl  koruyabilirsek, bağışıklık sistemimizi de o kadar güçlendirebilirsiniz.] }


Liselere Giriş Sınavı (LGS)
5 Haziran 2022 Pazar

Temel Yeterlilik Sınavı (TYT)
18 Haziran 2022 Cumartesi

Alan Yeterlilik Sınavı (AYT)
19 Haziran 2022 Pazar