Oktay kaynarca kimdir?

Oktay kaynarca kimdir?

Kategoriler: Haberler

Oktay Kaynarca, 27 Ocak 1965, İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana sanat Dalı Yüksek Lisans Bölümünü başarı ile tamamlamıştır ayrıca oyuncunun memleketi Hekimhan’da Oktay Kaynarca isminde bir de cadde bulunmaktadır. Çocukluğunun bir dönemi Berlin’de geçirmiş, konservatuvara girmeden önce de Ege Tiyatrosunda Turgut Özakman’ın Duvarların Ötesinde adlı oyununda oynayarak ilk oyununu sergilemiştir. Ardından birkaç çocuk oyununda daha yer almış ve konservatuvar döneminde TRT için Gençler Dizisinde yer almıştır.

İlk profesyonel oyunculuğu ise; Ali Atik, Ayşegül Atik’le bir çocuk oyununda yaparak ilk parasını kazanmıştır. Bu oyun müzikaldir. Konservatuvardan mezun olduğu yıl Tiyatro Stüdyosunda “Kan Kardeşleri” (Blood BrOthers) adlı müzikalde Zuhal Olcay, Haluk Bilginer, Jülide Kural, Derya Alabora ve Ahmet Levendoğlu gibi ustalarla oynama şans elde etmiştir. Devamında aynı tiyatroda 1993-1994 yıllarında “Derin Bir Soluk Al” oyunu ile tiyatro hayatını noktalamıştır. Bu oyun sayesinde, Avni Dilligil “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü”nü almaya layık görülmüştür.

2003 yılında başlayan ve efsaneye dönen Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Süleyman Çakır rolü sayesinde herkesi kendine hayran bırakmıştır. 2008 yılında yayına giren Adanalı dizisindeki “Adanalı Yavuz” rolüyle izleyici tarafından çok yine çok beğeni görmüştür. Son olarak da Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde baş rol olan Hızır Reis karakterini canlandırmaktadır.] }


Liselere Giriş Sınavı (LGS)
5 Haziran 2022 Pazar

Temel Yeterlilik Sınavı (TYT)
18 Haziran 2022 Cumartesi

Alan Yeterlilik Sınavı (AYT)
19 Haziran 2022 Pazar