Fransızca Öğrenmek için Özel Ders Almak Şart mıdır?

Fransızca Öğrenmek için Özel Ders Almak Şart mıdır?

Kategoriler: Tanıtım Yazıları

Fransızca öğrenmek istiyorsunuz ama ne şekilde yapacağınızı bilmiyorsunuz. Ayrıca özel derse mi yoksa kursa mı gitseniz karar veremiyorsunuz. Her ikisinin de kendine göre avantajları ve dezavantajları var ayrıca sizin gibi kararsızlık yaşayan binlerce öğrenci olduğunu da aklınızdan çıkarmamalısınız.

Dil eğitimi almak zannedildiği kadar basit bir süreç değildir. Kurs salonlarından özel öğretmenlere kadar pek çok insanla konuşmak zorunda kalırsınız. Tam kararınızı verirsiniz birinin yaptığı yorum, tüm planınızı allak bullak eder. Fransızca özel ders almak, kurslara başlamak veya yurt dışında dil öğrenmek kişinin kendiyle alakalı süreçlerdir. Fırsatınız varsa her yöntemi denemeli ondan sonra kararınızı vermelisiniz. Hangisi dil eğitiminde olumlu adımlar atmanıza yardımcı oluyorsa onu seçmelisiniz.

Fransızca Öğrenmek için Özel Ders Almak Şart mıdır?

Fransızca öğrenebilmek, Türkiye’de yaşayan kişiler için biraz zorlu bir süreçtir. İngilizce ya da Almancaya nazaran seçenekleri az, öğretmen sayısı kısıtlı bir dildir. Bu nedenle özellikle Fransızca eğitim veren kursları tercih etmeyenlerin aklına ilk gelen yöntem, özel ders almaktır. Özel ders almanın en büyük avantajı, öğretmeninizin sizinle bireysel şekilde ilgilenebilmesidir. Dinlemeden konuşmaya kadar her seansta tek öğrencisi siz olduğunuz için olabildiğince yardımcı olacaktır.

Özel dersin dezavantajlarına göz gezdirildiğinde ise ilk dikkat çeken unsur öğretmen bulma konusudur. Zor bulunan öğretmenler çok sıkışık programlara sahip olurlar. Devamlı bir yerlere yetişme telaşında oldukları için derslerin pek çoğu gelme ve gitme nedeniyle zaman kaybına uğrar. Bununla beraber ne yazık ki hem dil hem de öğretmen azlığı nedeniyle Fransızca özel ders almak diğer dillere nazaran daha pahalıdır. Durum böyle olunca Fransızca özel ders almak şart olmaktan çıkmaktadır.

Fransızca, Kursta Öğrenilir mi?

Fransızca eğitimi almak isteyen öğrenciler, dil donanımına sahip öğretmenlerle çalışmalılar. Bu dili iş hayatında ya da eğitim esnasında kullanacakları için öğrencilerin kaliteli eğitim almaları önemlidir. Durum böyle olunca kursları sorgulamamak mümkün değildir. Kalabalık sınıflar, öğrencilerin derse odaklanmalarına engel olan ilk unsurdur. Bunun yanında öğretmenin öğrenciyle iletişim kuramaması, Fransızcanın öğrenilememesinin temel nedeni olmaktadır. Diyalog ve göz kontağı dil derslerinin temelini oluşturmaktadır. Bu nedenle alternatifler değerlendirildiğinde kursların tercih edilirlikleri biraz daha düşük olmaktadır.

Fransızca, Yurt Dışında Öğrenilir mi?

Dil öğrenme tekniklerinden bir diğeri de konuşulduğu merkeze gitmektir. Ülke içinde geçirilen süre, dilin kullanımını ve alışkanlığınızı arttıracaktır. Bunun yanında Fransa’ya ya da Fransızcanın konuşulduğu ülkelere gittiğinizde dil eğitimi de alırsanız birkaç ay içinde rahatlıkla konuşmaya başlarsınız.

Yurt dışında dil öğrenmek kurs ya da özel öğretmene nazaran daha kolay fakat daha pahalıdır. Ülkenizde dil öğrenirken harcadığınız paranın en az 5 mislini yurt dışında harcamak durumunda kalacaksınız. Bunun yanında barınma ya da beslenme düzeni de maddi yükümlülüklerinizi arttıracaktır. Eğer maddi açıdan sıkıntınız yoksa bu alternatifi değerlendirebilirsiniz. Cebinizi de diliniz kadar düşünüyorsanız bir sonraki seçeneği değerlendirmelisiniz.

Fransızca, Online Eğitimle Öğrenilir mi?

Yabancı dil öğrenirken kendinizi illaki özel öğretmenden ders alma ya da kursa gitme zorunluluğunda hissetmemelisiniz. Alternatif yolları da değerlendirmeli kendinize en uygun olan yöntemi tercih etmelisiniz. Bu alternatiflerden bir tanesi de online eğitim almaktır. Eğer dil geliştirmek için profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa en ideal yöntem onlinedır. Binlerce öğretmen içinden size hitap eden, uygun birini bulduktan sonra ders almaya başlayabilirsiniz. Üstelik öğretmen avantajının yanında ortam avantajı da bulunmaktadır. Kendi evinizde, odanızda dilediğiniz zaman ders almaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz kadar ilerleme kaydedebilir, diğer alternatiflere nazaran daha hızlı Fransızca öğrenirsiniz.

Online Fransızca Eğitimi Pahalı mı?

İnternet üzerinden Fransızca dersi aldıktan sonra kurs ya da özel öğretmenle vakit kaybetmediğiniz için kendinizi şanslı kabul edeceksiniz. Hem zaman kaybetmemiş hem de maddi açıdan yükümlülüğünüzün az olduğunu göreceksiniz. Saati yalnızca 2 dolara Fransızca dersi alabilecek, kısa sürede dil gelişiminizi ikiye katlayabileceksiniz. Üstelik isterseniz toplu ödemelerle aylık üyelik fırsatlarını da değerlendirebilirsiniz.

Online dil eğitimi almak, çalışmak istediğiniz siteye göre değişkenlik göstermektedir. Tek seferde para yatırma zorunluluğu koşan sitelerin yanında ders başına para yatırabileceğiniz siteler de bulunmaktadır. Kaliteli ve ismini daha önce duyurmuş sitelerden ders alırsanız herhangi bir sıkıntı yaşamadan eğitiminizi alırsınız.

En İyi Fransızca Eğitim Veren Site Hangisidir?

Fransızca, kaliteli eğitim gerektiren bir dildir. Dolayısıyla sıfır düzeyinden ders almaya başlamış ve kısa sürede profesyonel düzeye yükselmiş öğrencilerin bulunduğu Preply.com bu alanda tanınan sitelerden biri kabul edilir. Hızla öğretmen bulmanıza yardım eden, kısa sürede Fransızcanızı geliştirmenizi sağlayan site, uluslararası sahada adını duyurmuş adreslerden biridir.

25.000 öğretmen seçeneği ve 70.000 öğrenciye 12 dilde eğitim veren site, Fransızca öğrenmek isteyen yüzlerce öğrenciyi buluşturmaktadır. Hemen her öğrencinin başarılı olduğu bu adreste dersler oldukça uygun fiyata sunulmaktadır.

İnternet Üzerinden Fransızca Öğrenmek Uzun Sürer mi?

Fransızca özel ders ya da kurslardan ziyade internet ortamında çalışılarak öğrenilecek bir derstir. Online eğitim alan her öğrenci, kısa sürede öğrenebildiğini diğer seçenekler nedeniyle boşuna zaman kaybettiklerini dile getirirler. Bunun temel nedeni internet üzerinden kendi seçtiğiniz öğretmenle kendi planınızı yapmanızdır. Öğrenim çizelgenize bağlı olarak zaman üzerinde değişikler yapılabilmektedir. Size bağlı kalınarak hazırlanan programlarda herhangi bir sıkıntı yaşamadan birkaç ay içinde dil eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.] }


Liselere Giriş Sınavı (LGS)
5 Haziran 2022 Pazar

Temel Yeterlilik Sınavı (TYT)
18 Haziran 2022 Cumartesi

Alan Yeterlilik Sınavı (AYT)
19 Haziran 2022 Pazar