Arda Türkmen Kimdir?

Arda Türkmen Kimdir?

Kategoriler: Haberler

Tv8 ekranlarının en sevilen yemek programı olan Arda’nın Mutfağı yemek programının sunucusu Arda Türkmen hakkında merak ettiklerinizi, özel hayatı hakkında bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Arda Türkmen kimdir?
Arda Türkmen Leblon’un sahibidir ve 1975 yılında doğmuştur. Lebnon’a hiç gitmesek bile hemen hemen herkesin bildiği meşhur bir yerdir. Bunun sebebi ise, Çağan Irmak’ın meşhur filmi Issız Adam’da Alper karakterinin işlettiği restoranın burası olmasıdır. Lise eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde tamamladıktan sonra, üniversite eğitimini Bilgi Üniversitesi’nde çift dal yaparak tamamlamıştır. İşletme ve Sahne Gösteri Sanatları bölümlerini başarı ile tamamlamıştır. Girişimciliklerine öğrencilik yıllarında başlamış ve gezi turları organize etmiştir, yine aynı senelerde girişimci ruhu sayesinde yiyecek içecek sektörüne atılım yapmayı başarmış ve bu sayede art arda başarılar elde etmiştir.

Arda'nın mutfağı yemek tarifleri

Arda Türkmen 2003 yılının sonlarına doğru catering firması kurmuştur. Bu firmayı kurana kadar pek çok başarılı işe imza atmış ve yiyecek-içecek sektöründe adını duyurmaya başlamıştır. Çünkü çoğu zor olan organizasyonların altından başarı işe kalkmış ülkemize gelen dünya starları için başarılı bir şekilde yemekler yapmış ve yaptıkları herkes tarafından çok beğenilerek taktir toplamıştır.

Arda Türkmen ekranlarda da aranan bir yüz olmayı başarmıştır. Arda’nın mutfağı adlı yemek programı ile yemek yapmanın püf noktalarını ve pratik bilgileri her hafta seyirci ile paylaşmakta ve çok sevilerek takip edilmektedir. Bir ara Tv8 ekranlarında Ver Fırına adlı yarışma programında jürilik de yapmıştır. Şimdilerde hafta sonları Arda’nın Mutfağı ile ekranlarda yerini almıştır. Arda’nın Mutfağı yemek programı her hafta sonu saat 13:30 da Tv8 ekranlarında yayınlanmaktadır.] }


Liselere Giriş Sınavı (LGS)
5 Haziran 2022 Pazar

Temel Yeterlilik Sınavı (TYT)
18 Haziran 2022 Cumartesi

Alan Yeterlilik Sınavı (AYT)
19 Haziran 2022 Pazar