Twitter nedir nasıl giriş yapılır?

Twitter nedir nasıl giriş yapılır?

Kategoriler: Haberler

Son yıllarda adını çok duyduğumuz Twitter nedir? Ne işe yarar? Kullanmak için ücret ödenir mi? Bu yazımızda sizlere Twitter ile ilgili tüm bilgileri paylaşmaya çalışacağız. Ayrıca Facebook’tan farkı var mı? Varsa bu farklar neler? Bu sorulara da cevap vermeye çalışacağız.

Twitter adeta dünya çapında saniyeler içinde iletişim kurmayı sağlayan bir sosyal ağdır. Twitter sayesinde dünya çapında olan olayları takip edebilir, istediğimiz konu hakkında düşüncemizi ifade edebiliriz. Twitter da düşüncelerimizi ifade etmek için 140 karakter sınırı bulunmaktadır. Ayrıca Twitter tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Mobil cihazlardan ya da bilgisayardan giriş yapmak mümkündür.

Ücretsiz bir şekilde üyelik bilgilerini doldurarak istediğimiz kadar sınırsız tweet atabiliriz. Özellikle son yıllarda çok kullanılan bu uygulama adeta Facebook ile yarış halindedir demek mümkündür. Hatta çoğu kullanıcı için Facebook’tan daha avantajlıdır. Çünkü kişisel bilgileri kullanmak gibi bir zorunluluk yoktur. Kendimize bir nick name yani kullanıcı adı oluşturarak, kişisel bilgilerimiz göz önünde olmadan dilediğimiz düşüncemizi ifade edebiliriz.

Ayrıca özel firmalar ve devlet idareleri de pek çok reklam olanağından faydalanmakta ve kimliklerini, reklamlarını, kampanyalarını bu mecradan duyurabilmektedirler. Twitter kullanım alanını daha basite indirgemek gerekirse, Facebook’ta bulunan durum güncellemesine benzetmek mümkündür. Ama bu yazdıklarımızı tüm dünyaya duyurma şansımız vardır. Aradaki fark tam olarak budur.

https://twitter.com/signup adresinden twitter hesabı oluşturabilirsiniz. Yalnızca bir mail adresi ve şifre hesap oluşturabilmeniz için yeterli olacaktır.

Twitter hashtag nedir nasıl kullnılır

Son dönemlerde oldukça popüler bir konu olan HashTag ifadesinden biraz bahsedelim. Eğer ilk defa duymuşsanız Hashtag nedir diye sorabilirsiniz, hemen açıklayalım. Özellikle Tv programlarının çok sık kullandığı bir terim olan HashTag sayesinde herhangi bir konu hakkındaki yorumlarınızı yazabilirsiniz. En çok yazı yazılan konular twitterda Trend Topic listesine girmektedir. Şimdi aklınıza hashtag nasıl kullanılır sorusu gelmiş olabilir. Oldukça bir şekilde kullanılabilmektedir. Hangi konu hakkında yazacaksanız o kelimenin başına sadece # ifadesini eklemeniz yeterli olacaktır. Diyelim ki matematik ile ilgili bir konuda yorum yazacaksanız #matematik yazmanız yeterli olacaktır veya eokultv sitesi ile ilgili bir yorum yazacaksanız #eokultv kullanabilirsiniz.

Twitter’da takipçi sayısını nasıl arttırım sorusunun cevabını merak ediyorsanız, bu o kadar da kolay bir şey değil. İnsanların seveceği, beğeneceği yorumlarda bulunursanız takipçi sayınız oldukça hızlı bir şekilde artabilir ama bu o kadar da kolay olmayacaktır.] }


Liselere Giriş Sınavı (LGS)
5 Haziran 2022 Pazar

Temel Yeterlilik Sınavı (TYT)
18 Haziran 2022 Cumartesi

Alan Yeterlilik Sınavı (AYT)
19 Haziran 2022 Pazar