Sivrisineklere Karşı Doğal Çözümler

Sivrisineklere Karşı Doğal Çözümler

Kategoriler: Haberler

Yaz aylarının gelmesi insanlara birçok güzel şey hatırlatır. Kışın soğuklarının ardından gelen sıcak günler, deniz, kum ve güneş klişesidir. Birçok insan yaz aylarını sever ama yaz sıcaklarıyla beraber gelen sivrisinek ve haşereleri değil. Evlerde ve sokaklarda yaz ayının getirdiği sıcak havalar nedeniyle sinekler ortaya çıkar.

Özellikle gece uyurken oldukça rahatsız edici bir durum ortaya çıkar bir süre sonra. Bu durumda akla ilk gelen market ve eczanelerde satılan sinek kovucu kimyasal ilaçlardır. Bu ilaçlar etkili olma açısından başarılı olsalar dahi içerdikleri kimyasal maddeler yüzünden insana zarar verebilirler.

Doğal Yöntemler

Kimyasal sinek kovucu ilaçlar insana zarar verirler ve bu ilaçların kokuları oldukça iticidir. Bu durumda yapılması gereken yine çözümü doğal yollarda aramaktır. Sivrisineklere karşı doğal çözümler hazırlayarak, hem kimyasal madde içeren sinek kovucu ilaçların vereceği olası zarardan hem de bu ilaçların kötü kokularından kurtulmuş olursunuz.

İsteğe göre yaşadığınız mekana ya da direk vücuduna uygulayabileceğiniz tarifler mevcuttur. İlk olarak vücuda uygulanan doğal sinek kovucu tarifine yer verelim. Aktarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz limon ve nane yağını bire iki oranında karıştırın. Yani bir damla limon yağına karşılık iki damla nane yağı olacak şekilde. Bu yağ karışımını bir çay bardağının yarısı kadar suyla birleştirin ve çalkalayın. Ardından karışımı vücudunuza uygulayabilirsiniz. Bu sayede gün içinde ve gece sineklerin ısırmalarından kurtulmuş olursunuz.

Yaşadığınız mekandaki sivrisineklerden kurtulmak için bir sprey şişesine limon ve lavanta yağından yaklaşık 30 damla damlatın ve bir çay bardağı kadar su ekleyin. Bu karışımı istediğiniz bir zaman diliminde mekana uygulayabilirsiniz.

Bitkiler

Son olarak evinizde taze fesleğen yetiştirirseniz, sivrisinekler evinize girmez aynı zamanda fesleğenin hoş kokusu tüm evinizi sarar.] }


Liselere Giriş Sınavı (LGS)
5 Haziran 2022 Pazar

Temel Yeterlilik Sınavı (TYT)
18 Haziran 2022 Cumartesi

Alan Yeterlilik Sınavı (AYT)
19 Haziran 2022 Pazar