Regl Ağrısı Nasıl Hafifletilir?

Regl Ağrısı Nasıl Hafifletilir?

Kategoriler: Haberler

Regl ağrısı genelde bütün bayan arkadaşlarımızın genel sorunudur. Sosyal yaşamı etkileyen ve bayanların kendilerini kötü hissetmelerini sağlayan yaratanın bayanların fıtratına bahşetmiş olduğu bir olgudur.

Regl Ağrısını nasıl hafifletiriz?

Spor; Regl ağrısını dikkat ederseniz spor yapmayan her zaman yerinde pinekleyen bayanlarda çok daha fazla görmekteyiz, bundan dolayı regl ağrısını hafifletmenin temel yollarından biride spor yapmaktır. Peki, sporu nasıl yapacağız ne yapacağız derseniz? Günlük olarak 20 dk’yı geçmeyecek şekilde ısınma hareketleri veya koşu bandınız varsa günlük 20 dk koşu veya mekik çekebilirsiniz.

Genel bir etrafımıza bakacak olursak köyde yaşayan insanlar şehirde yaşayan insanlara göre daha çok normal doğum yapabilirler ve regl ağrıları olmaz. Bunun en temel sebepleri arasında da hareketlilik yani gene spor vardır. Özetleyecek olursak regl ağrısını azaltmak için ağrı kesicilerden önce Spor önceliğiniz olsun.

Sıcak Uygulama; Spordan sonra bir soğuk duş alıp ardından sıcak su torbasına su koyarak, karın bölgenize koyup karın bölgesindeki damarların ve overlerin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Ağrı kesici kullanmanızı tavsiye etmiyoruz çünkü;

Ağrı kesiciler böbrek düşmanlarıdır. Belki ağrı kesici kullanıcısı olarak yaşınız gençtir bir şey olmayacağını düşünebilirsiniz ama gençlikte bu tür sorunları görmeniz düşük bir ihtimaldir. O yüzden genellikle böbrek hastalarına baktığınız zaman geçmişlerinde çok sayıda antibiyotik ve ağrı kesici kullanmış olduklarını görmekteyiz.

Ayrıca ağrı kesiciler vücudu tembelleştirir ağrınızı keser ama başka bir yerinizden türlü türlü zararlar verir dediğim gibi birincisi böbrek, ikinci olarak ta mide delinmesi üçüncü olarak vücudun ağrı ile mücadelesi azalır ve bu yüzden ağrı kesici bağımlılık yapar şöyle bağımlılık yapar. Örneğin; başınız ağrıdığında ağrı kesici attığınız zaman ve bunu sürekli olarak yaptığınızda bir süre sonra artık ağrı kesici olmadan baş ağrınızın geçmediği göreceksiniz.] }


Liselere Giriş Sınavı (LGS)
5 Haziran 2022 Pazar

Temel Yeterlilik Sınavı (TYT)
18 Haziran 2022 Cumartesi

Alan Yeterlilik Sınavı (AYT)
19 Haziran 2022 Pazar