EBA öğrenci girişi nasıl yapılır? Eba hakkında bilgiler

EBA öğrenci girişi nasıl yapılır? Eba hakkında bilgiler

Kategoriler: Haberler

MEB EBA ile beraber çocuklarınız eğitimlerine son gaz devam edebilir ve daha iyi bir eğitim alabilirler. Eba online ders anlatımlarına ulaşabilirsiniz.

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), çevrimiçi hizmet veren sosyal eğitim platformudur. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ve yürütülen bu sistemde öğrencilerin kontrolden geçmiş, doğru bilgiyi, seviyelerine uygun olarak alması amaçlanmaktadır. MEB ve bu konuda destek vermeye gönüllü kurumlar tarafından hazırlanan içerikler sayesinde öğrencilere, güvenilir bilgi kaynağı sunulmaktadır. Öğrencilerin ulaşmasının oldukça kolay olduğu bu sisteme velilerde giriş yaparak, çocuklarının aldığı eğitimi kontrol etme imkânına sahip olmaktadır.

Her gruptan öğrenci için hazırlanan videolar sayesinde öğrenciler görsel ve işitsel olarak bilgilendirilip, kalıcı öğrenim sağlanacaktır. Aynı zamandaEBA E-KURS sayesinde öğrenciler eğitim tercihleri konusunda da doğru bilgiye ulaşabilecektir.

EBA Şifresi Nasıl Alınır?

EBA şifresinin öğrenciler tarafından alınabilmesi için sınıf öğretmenlerinin onları sisteme kayıt etmesi gerekmektedir. MEBBİS şifreleri ilehttp://www.eba.gov.tr/ adresinden kendilerine şifre alan öğretmenler öğrencileri için de şifre oluşturabilmektedir.

Öğretmen kendi EBA girişini yaptıktan sonra şifre atama bölümüne gelerek öğrencinin T.C. kimlik numarasını girmelidir. Sonrasında öğrenci T.C. kimlik numarası ile sisteme giriş yapabilmektedir.

EBA Öğrenci Giriş Nasıl Yapılır?

Öğretmenleri tarafından şifresi temin edilen devlet okulu öğrencileri, sisteme T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak, videolardan yararlanabilirler. Şifrenizi unuttuğunuz zaman yine okulunuzda görevli olan herhangi bir öğretmenden yeni şifre talep edebilirsiniz.

Eba öğrenci girişi nasıl yapılır

Eba Öğrenci Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır?

Eba, Fatih Projesi kapsamında akıllı tahta uygulaması ve öğrencilere tablet dağıtılması kapsamında hayata geçirilen bir MEB projesidir. Projenin temelinde öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin, öğrencilerinin öğrenme sürecine dahil olmalarını sağlamak, öğrencilerin doğru bilgiye ulaşmalarını kolaylaştırmak amacı taşımaktadır. Bu sebeple Eba yani eğitim bilişim ağı üzerinde öğrencilerin ve öğretmenlerin ücretsiz bir şekilde yararlanacağı her sınıf seviyesine uygun, e-içerik, e-dergi, e-soru ve e-videolar bulunmaktadır.

Bu sistemle birlikte öğretmenler arasında iletişim daha kolay bir hal almıştır. EBA öğretmenlere sağladığı kolaylıkların daha fazlasını öğrencilere sağlamaktadır. EBA’ya giriş yapan bir öğrenci oldukça zengin bir içeriğe ulaşabilmektedir. EBA’ya giriş yapan öğrenci başka öğrenciler tarafından paylaşılan notlara, sunumlara, görsellere rahatlıkla ulaşabilmekte ve bu meteryallerden istdiği gibi faydalanabilmektedir.] }


Liselere Giriş Sınavı (LGS)
5 Haziran 2022 Pazar

Temel Yeterlilik Sınavı (TYT)
18 Haziran 2022 Cumartesi

Alan Yeterlilik Sınavı (AYT)
19 Haziran 2022 Pazar