On numara nedir nasıl oynanır?

On numara nedir nasıl oynanır?

Kategoriler: Haberler

On numara şans oyunu nedir, on numara nasıl oynanır, on numara ne zaman ve saat kaç çekiliyor sorularının cevaplarını ve on numara oyunu hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

On numara, Milli Piyango tarafından 6 Ağustos 2002 tarihinde ilk olarak oynanmış olan bir şans oyunudur. On numara kuponlarının üzerinde 1’den 80’e kadar sayılar yer almaktadır. Bu seksen sayıdan 10 tane sayının işaretlenmesi gerekmektedir. Çekiliş günü toplam 22 şanslı numara seçilmektedir. Bu 22 numaradan 10, 9, 8, 7, 6 adet numara tutturanlar ile hiç tutturamayanlar ikramiye kazanma şansına sahip oluyorlar. Büyük ikramiye olarak 10 numara bilen çıkmazsa eğer ödül bir sonraki haftaya aktarılmaktadır.

Milli Piyango İdaresi tarafından On Numara şans oyununun çekilişi her pazartesi saat 21:00 ve 22:30 saatleri arasında noter huzurunda yapılmaktadır. On Numara oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri ise; Hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ve 6 ve 7 bilenler ikramiyelerini bayilerden, 8 ve 9 bilenlerin ikramiyelerini MPİ şubelerinden ve 10 bilenlerin ikramiyelerini Genel Müdürlüklerden temin etmektedir.

On Numarada dağıtılacak olan ikramiye miktarı, o hafta elde edilen hâsılata göre belirlenmektedir. Çekilen numaraları grupta bilen çıkmaması durumunda, grup için ayrılan ikramiye bir üst gruba ait ikramiyeye eklenir. Ama çekiliş yapılan hafta 10 bilen çıkmazsa, grubun ikramiyesi bir sonraki hafta 10 bilenlere dağıtılmak üzere devredilmektedir.

On Numara oyununda, çekiliş tarihinden itibaren bir yıl içinde alınmayan ikramiyeler zaman aşımına uğrar bu durumda ödeme yapılmamaktadır. Şans oyunu oynadığınızda tarihleri iyi takip etmenizde fayda vardır.

On numara çekiliş sonuçlarını öğrenmek için tıklayın.] }


Liselere Giriş Sınavı (LGS)
5 Haziran 2022 Pazar

Temel Yeterlilik Sınavı (TYT)
18 Haziran 2022 Cumartesi

Alan Yeterlilik Sınavı (AYT)
19 Haziran 2022 Pazar