Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

 Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

Kategoriler: Haberler

Günümüzde güzelliğin, makyaj yapmakla elde edilen bir olgu olduğu yanılgısı hakim. Ancak yanlış makyaj teknikleriyle var olan güzellik kapatılabileceği gibi, hiç makyaj yapmadan da hoş ve güzel görünmek mümkün. Son zamanlarda oldukça popüler olan “no makeup makeup” yani yokmuş gibi makyaj değil tabi ki söz ettiğimiz. Hiç makyaj yapmadan güzel görünmekten bahsediyoruz. Ama bu makyaj türünün popülerliğinden de anladığınız üzere, doğallık daha çok tercih ediliyor.

Güzelliğin sırlarından en önemlisi, sağlıklı bir cilde sahip olmak. Bunun için evde doğal malzemelerle cilt bakımı yapabilir, hazır cilt bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Kullandığınız yöntem ne olursa olsun, cildinize bakmalı ve onun ihtiyaçlarını karşılamalısınız.

Bol su içmek, cildin ihtiyacı olan nemi karşılamak için kullanabileceğiniz en doğal yöntem. Fakat cilt tipinize göre seçeceğiniz (yağlı ciltler nemlendiriciye ihtiyaç duymaz yanılgısına düşmeden) nemlendirici ile cildinizi nemlendirmeniz de gerekir. Zararlı güneş ışınlarından cildi korumak da cildin canlı ve sağlıklı gözükmesine yardımcı olur. Bunun için yaz kış demeden güneş kremi kullanmak, cildinizde oluşabilecek güneş lekelerinin de önüne geçer.

Bunun yanında özellikle kış aylarında dudak bakımını ihmal etmemek gerekir. Nemli dudaklara sahip olmak güzelliğinizi artıracaktır. Güzelliği bir bütün olarak ele alıyorsak saçları da unutmamak gerekir. Haftada bir iki kez doğal yağlarla yapacağımız saç bakımı ile sağlıklı ve güzel görünen saçlar elde edebiliriz.

Sağlıklı Beslenme ve Düzenli Uyku

Sağlıklı beslenme ve düzenli uyku güzel bir cilt için olmazsa olmazlar arasında. Uyku düzeni olmayan bir kişi yorgun uyanır ve yorgun gözükür. Sağlıksız beslenen kişiler de cansız bir cilt ile baş etmek zorunda kalır. Kimyasallar ile cildinizi yormadan güzel görünmekten yanaysanız eğer, ilerleyen yaşlarda da güzel görünmeyi garantilemişsiniz demektir. Unutmayın, güzel görünmek için makyaja ihtiyacınız yok! Vücudunuza ihtiyacı olan özeni gösterdikten sonra güzel görünmemeniz için bir sebep yok.] }


Liselere Giriş Sınavı (LGS)
5 Haziran 2022 Pazar

Temel Yeterlilik Sınavı (TYT)
18 Haziran 2022 Cumartesi

Alan Yeterlilik Sınavı (AYT)
19 Haziran 2022 Pazar