Sorunun Çözümü
- Bir şişe su $500 gram$'dır.
- $4$ şişe suyun toplam ağırlığı: $4 \times 500 gram = 2000 gram$
- $1000 gram$, $1 kg$'a eşittir. Bu yüzden $2000 gram = 2 kg$'dır.
- Kişinin başlangıçtaki ağırlığı $72 kg$'dır.
- Kişi suları alınca terazideki son değer: $72 kg + 2 kg = 74 kg$ olur.
- Doğru Seçenek B'dır.