7. Sınıf Rasyonel Sayılar ile İlgili Problemler Test 3

Soru 5 / 13
Soru Çözümü
  • Muzun maliyetini hesaplayalım: Yarım kilogram muz için $10,55 \times 0,5 = 5,275$ TL ödenir.
  • Çileğin maliyetini hesaplayalım: 2,5 kilogram çilek için $7,15 \times 2,5 = 17,875$ TL ödenir.
  • Toplam maliyeti bulalım: Muz ve çilek için ödenen toplam tutar $5,275 + 17,875 = 23,15$ TL olur.
  • Doğru Seçenek B'dır.
  • Cevaplanan
  • Aktif
  • Boş