Sorunun Çözümü
- Başlangıç sıcaklığı $24^\circ C$'dir.
- Hedef sıcaklık $-4^\circ C$'dir.
- Toplam sıcaklık düşüşü $24 - (-4) = 24 + 4 = 28^\circ C$'dir.
- Klima her dakika $2^\circ C$ sıcaklığı düşürmektedir.
- Gerekli süre, toplam düşüşün dakikadaki düşüşe bölünmesiyle bulunur: $28 / 2 = 14$ dakika.
- Doğru Seçenek C'dır.