Sorunun Çözümü
- Toplam limonata miktarını üslü ifade olarak yazalım: $125^2 = (5^3)^2 = 5^6$ litre.
- Bir şişenin kapasitesi $5$ litre yani $5^1$ litredir.
- Toplam şişe sayısını bulalım: $\frac{5^6}{5^1} = 5^{6-1} = 5^5$ adet.
- Bir şişenin satış fiyatını üslü ifade olarak yazalım: $25 = 5^2$ TL.
- Elde edilen toplam geliri hesaplayalım: $5^5 \times 5^2 = 5^{5+2} = 5^7$ TL.
- Doğru Seçenek A'dır.