Sorunun Çözümü
- Küme birleşiminin eleman sayısı formülü şöyledir: $s(A \cup B) = s(A) + s(B) - s(A \cap B)$
- Verilen değerleri formülde yerine koyalım: $14 = 11 + 8 - s(A \cap B)$
- Denklemi düzenleyelim: $14 = 19 - s(A \cap B)$
- $s(A \cap B)$ değerini bulalım: $s(A \cap B) = 19 - 14 = 5$
- Doğru Seçenek A'dır.