Sorunun Çözümü
- Tuba Hanım'ın sattığı mantı miktarını hesaplayalım: $36 kg - 8 kg = 28 kg$
- Satılan mantıdan kazanılan toplam para $532 TL$'dir.
- Mantının kilogram fiyatını bulmak için kazanılan parayı satılan miktara bölelim: $532 TL / 28 kg = 19 TL$
- Doğru Seçenek C'dır.