4. Sınıf Bölme Problemleri Test 4

Soru 2 / 14
Sorunun Çözümü
  • Tuba Hanım'ın sattığı mantı miktarını hesaplayalım: $36 kg - 8 kg = 28 kg$
  • Satılan mantıdan kazanılan toplam para $532 TL$'dir.
  • Mantının kilogram fiyatını bulmak için kazanılan parayı satılan miktara bölelim: $532 TL / 28 kg = 19 TL$
  • Doğru Seçenek C'dır.
  • Cevaplanan
  • Aktif
  • Boş