Sorunun Çözümü
- Yarım litrelik kap ile 18 kez su alındığında boşalan toplam su miktarı hesaplanır: $18 \times 0.5 = 9$ litre.
- Bu $9$ litre su, kovanın yarısını boşalttığına göre, kovanın tamamı $9 \times 2 = 18$ litredir.
- Kova doluyken içerisinden $10$ litre su alınsaydı, kovada kalan su miktarı $18 - 10 = 8$ litredir.
- Doğru Seçenek B'dır.