Sorunun Çözümü
- Bardağın hacmi $0.5$ litredir.
- Akvaryumun toplam hacmi, bardakla doldurulduğunda: $48 \times 0.5 = 24$ litredir.
- Akvaryum, sürahi ile 8 seferde dolduğundan, akvaryumun hacmi $8 \times V_{sürahi}$ litredir.
- Akvaryumun hacimleri eşit olduğundan: $8 \times V_{sürahi} = 24$ litredir.
- Sürahinin hacmi: $V_{sürahi} = 24 / 8 = 3$ litredir.
- Doğru Seçenek B'dır.