Sorunun Çözümü
- Toplam patates miktarı $80 kg$'dır.
- İlk gün satılan patates miktarı: $80 \div 4 = 20 kg$.
- İlk günden sonra kalan patates miktarı: $80 - 20 = 60 kg$.
- İkinci gün satılan patates miktarı (kalanın $\frac{1}{3}$'ü): $60 \div 3 = 20 kg$.
- İkinci günden sonra kalan patates miktarı: $60 - 20 = 40 kg$.
- Üçüncü gün satılan patates miktarı, kalan patatesin tamamıdır: $40 kg$.
- Doğru Seçenek C'dır.