3. sınıf Tartma Test 2

Soru 4 / 14
Soru Çözümü
  • 1 kg tuz $4 TL$ ise, $2 kg$ tuzun maliyeti: $2 \times 4 = 8 TL$
  • 1 kg şeker $7 TL$ ise, $3 kg$ şekerin maliyeti: $3 \times 7 = 21 TL$
  • 1 kg un $3 TL$ ise, $3 kg$ unun maliyeti: $3 \times 3 = 9 TL$
  • Emel Hanım'ın ödeyeceği toplam tutar: $8 + 21 + 9 = 38 TL$
  • Doğru Seçenek C'dır.
  • Cevaplanan
  • Aktif
  • Boş