3. sınıf Tartma Test 1

Soru 14 / 15
Soru Çözümü
  • 1 kg çileğin fiyatı $8 TL$’dir.
  • 2 kg çilek için ödenen miktar: $2 \times 8 = 16 TL$.
  • 500 g çilek, 1 kg’ın yarısıdır.
  • 500 g çilek için ödenen miktar: $8 \div 2 = 4 TL$.
  • Annenin toplam ödediği miktar: $16 + 4 = 20 TL$.
  • Doğru Seçenek B'dır.
  • Cevaplanan
  • Aktif
  • Boş