Soru Çözümü
- 1 kg çileğin fiyatı $8 TL$’dir.
- 2 kg çilek için ödenen miktar: $2 \times 8 = 16 TL$.
- 500 g çilek, 1 kg’ın yarısıdır.
- 500 g çilek için ödenen miktar: $8 \div 2 = 4 TL$.
- Annenin toplam ödediği miktar: $16 + 4 = 20 TL$.
- Doğru Seçenek B'dır.