3. sınıf Tartma Test 1

Soru 10 / 15
Soru Çözümü
  • Cem'in aldığı kavunların toplam fiyatını bulalım. Bir kilogram kavun $2 TL$ ise, $7 kg$ kavun için ödenen miktar: $7 \times 2 = 14 TL$
  • Cem'in üzüm ve kavun için ödediği toplam para $30 TL$ idi. Kavunlara ödediği $14 TL$ olduğuna göre, üzümlere ödediği parayı bulalım: $30 - 14 = 16 TL$
  • Cem $4 kg$ üzüm için $16 TL$ ödedi. Bir kilogram üzümün fiyatını bulmak için toplam üzüm fiyatını kilogramına bölelim: $16 \div 4 = 4 TL$
  • Doğru Seçenek A'dır.
  • Cevaplanan
  • Aktif
  • Boş