3. sınıf Tartma Test 1

Soru 9 / 15
Soru Çözümü
  • 1 kg leblebi fiyatı $6 TL$'dir. Yarım kilogram leblebi için $6 \div 2 = 3 TL$ ödenir.
  • 1 kg kuru üzüm fiyatı $8 TL$'dir. Yarım kilogram kuru üzüm için $8 \div 2 = 4 TL$ ödenir.
  • Toplam ödenen miktar, leblebi ve kuru üzüm fiyatlarının toplamıdır: $3 + 4 = 7 TL$.
  • Doğru Seçenek C'dır.
  • Cevaplanan
  • Aktif
  • Boş