Sorunun Çözümü
- Sistemin toplam kütlesi $M_{toplam} = 2m + 3m + m = 6m$'dir.
- Sistemin ivmesi $a = \frac{F_{net}}{M_{toplam}} = \frac{6F}{6m} = \frac{F}{m}$'dir.
- L cisminin M cismine uyguladığı kuvvet $F_{LM}$, sadece M cismini ivmelendirir. Bu nedenle $F_{LM} = m \cdot a = m \cdot \frac{F}{m} = F$'dir.
- K cisminin L cismine uyguladığı kuvvet $F_{KL}$, L ve M cisimlerini birlikte ivmelendirir. Bu nedenle $F_{KL} = (3m + m) \cdot a = 4m \cdot a = 4m \cdot \frac{F}{m} = 4F$'dir.
- Doğru Seçenek C'dır.