Sorunun Çözümü
- Öncelikle CaCO$_3$ bileşiğinin mol kütlesini hesaplayalım.
- Mol kütlesi ($M_A$) = $Ca + C + 3 \times O$
- $M_A = 40 + 12 + 3 \times 16 = 40 + 12 + 48 = 100 g/mol$
- Kütle ($m$) = mol sayısı ($n$) $\times$ mol kütlesi ($M_A$)
- $m = 0.2 mol \times 100 g/mol = 20 g$
- Doğru Seçenek C'dır.