Sorunun Çözümü
- Bir mol madde $N_A$ tane molekül içerir. $0,2$ mol $C_3H_8O$ bileşiği $0,2 \cdot N_A$ tane moleküldür. Bu nedenle I. yargı doğrudur.
- $1$ mol $C_3H_8O$ bileşiği $3$ mol C atomu içerir. $0,2$ mol $C_3H_8O$ bileşiği $0,2 \cdot 3 = 0,6$ mol C atomu içerir. Bu nedenle II. yargı doğrudur.
- Bir $C_3H_8O$ molekülü toplam $3+8+1 = 12$ atom içerir. $0,2$ mol $C_3H_8O$ bileşiği $0,2 \cdot 12 \cdot N_A = 2,4 \cdot N_A$ tane atom içerir. Bu nedenle III. yargı doğrudur.
- Doğru Seçenek E'dır.