Yeni Hükümetin Sağlıktaki Planı

Yeni Hükümetin Sağlıktaki Planı

Yeni Hükümetin Sağlıktaki PlanıHükümet Programı’na göre Türkiye, sağlık alanında daha kaliteli hizmet verebilmek için var olan projelerinin yanına yenilerini ekledi. Bu kapsamda gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesi için hizmet kalitesi yükseltilecek. Daha hızlı hizmet için ülke genelindeki hastanelerin nitelikli yatak oranının yükseltilmesi için çalışmalara başlanacak.

Sağlık turizminde bir marka haline gelen Türkiye’nin bu alanda da dünyanın önde gele ülkeleri arasına girmesi sağlanacak. Ayrıca Aile Sağlığı Merkezlerinde değişiklikler yapılacak. Aile Sağlığı Merkezleri koruyucu sağlık hizmetleri dışında tedavi, evde sağlık ve aile hekimliği sağlık hizmetler ile daha gelişmiş bir hizmet verilmesi mümkün olacak.

Kişiye özel kanser tedavisini öngören ‘ONCOGEN’ projesi hayata geçirilecek ve Türkiye milli aşı projesiyle kendi aşısını üretecek. Kamu ve özel sektör ortaklığı ile hayata getirilmeye başlanan ‘şehir hastaneleri’ projeleri tamamlanarak, hastanelerin dinamiklerini işlevsel bir şekilde sürdürmesi sağlanacak.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz