Twitter’de 140 Karakter Sınırı Değişti Mi?

Twitter’de 140 Karakter Sınırı Değişti Mi?

Twitter 140 karakter sınırını değiştirdi mi?Sosyal medyada en çok kullanılan paylaşım sitelerinden biri olan Twitter’ın en önemli özelliklerinden biri olan 140 karakter sınırlamasında değişikliklere gideceği resmi olarak duyuruldu. Haber geçen hafta Bloomberg tarafından duyurulmuş ancak şirket tarafından konuyla ilgili bir açıklama gelmemişti. Twitter’ın karakter sınırlamasında esneklikler yapıp yapmayacağı da bir süredir kullanıcılar arasında merak konusu olmuştu.

Planlanan değişikliklere göre tweet’lere eklenen video, GIF, anket ve fotoğraf gibi medya ekleri bundan böyle sınırlı karakterleri tüketmeyecek. Ayrıca herhangi bir tweete cevap verirken kullanılan @kullanıcıadı ifadesi de 140 karakterin içinde sayılmayacak.

Bunların dışında Twitter’ın retweet özelliklerine de getirdiği çeşitli yenilikler mevcut. Bu yeniliklerin içinde en çok göze çarpanı kendi tweet’lerinizi bundan böyle retweet edebilecek olmanız. Bu sayede daha önce atmış olduğunuz bir tweeti tekrar gündeme getirmek, düşüncenizi paylaşmak ya da tweetiniz hakkındaki düşüncelerinizi belirtmeniz için retweet butonuna basmanız yeterli olacak. Ayrıca @kullanıcıadı ifadesi ile attığınız her tweet artık tüm kullanıcılarınız tarafından erişilebilir olacak. Planalanan değişikliklerin önümüzdeki aylarda devreye gireceği açıklandı.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz