Sigara Yasağında Yeni Uygulama

Sigara Yasağında Yeni Uygulama

Sigara Yasağında Yeni UygulamaSigara yasağına yeni bir uygulama geldi. Yeşilay tarafından hazırlanan Dedektör isimli proje sayesinde, sigara yasağını ihlal eden mekanlar, akıllı telefonlar ile Sağlık Bakanlığına bildirilenecek.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Mücahit Öztürk, Türkiye’de sigara yasağı ve sigaranın kontrollü kullanımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Dünya Sağlık Örgütü’nün, sigara ile mücadelede başarılı ülkelerde Türkiye’yi ilk 4 ülke arasında göstermesinin önemine vurgu yapan Öztürk, bazı şeylerin daha iyi kontrol edilmesi gerektiğini belirtti.

Sigaraya Karşı Teknolojik Önlem”Teknolojiyi bu alanda nasıl daha iyi kullanabiliriz” diye düşündüklerini ve bu kapsamda Dedektör isimli projeyi geliştirdiklerini söyleyen Mücahit Öztürk, vatandaşların bu uygulamayı akıllı telefonlarına indirebileceklerini söyledi. Bu uygulama ile sigara ihlali yapılan mekanlarda konum bildirilebilecek ve anında Sağlık Bakanlığının bilgisayarlarına düşecek.

Sigara yasağını ihlal edenleri Alo 184 Sağlık Bakanlığı Danışma ve Şikayet Hattı’na da ihbar edilebileceğini söyleyen Öztürk, mekanlardaki kontroller sonucu ceza verebileceklerini belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz