Rusya Türkiye’den Hala Özür Bekliyor

Rusya Türkiye’den Hala Özür Bekliyor

Rusya Türkiye’den Hala Özür BekliyorRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ile olan ilişkilerinin düzelmesi için Ankara’dan özür beklediklerini açıkladı.

Türkiye – Rusya ilişkileri hakkında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov açıklamalarda bulundu. Türkiye’ye zeytin dalı veya herhangi bir ‘dal’ uzatmadıklarını belirten Lavrov, ”Türkiye’nin özür dilemesi ve işlenen savaş suçunun yaşattığı kayıpları tazmin etmesi gerekiyor” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Yunanistan’da yaptığı açıklamaları hatırlatan Lavrov, ”Putin’in de dediği gibi bizden önce Türkiye’nin yapmakla yükümlü olduğu şeyleri yapması gerekiyor” ifadelerini kullandı.Muhalif Teroristler

Lavrov, konuşmasında ABD’yi de eleştirdi. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’e teroristleri neden bombalamayı bıraktıklarını sorduğunu söyleyen Lavrov, Kerry’nin kendisine ”Bununla ilgileniyoruz ancak teroristler arasında iyi muhalifler olduğunu ve onları vurursak bunun iyi muhaliflere de zarar vereceğini düşünüyoruz” cevabını verdiğini söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz