Paris – Kahire Uçağının Düşmesinde Terör Uyarısı

Paris – Kahire Uçağının Düşmesinde Terör Uyarısı

Paris-Kahire uçağının düşmesinde terör uyarısıBugün Akdeniz üzerinde düşen Mısır Havayollarına ait yolcu uçağının düşme nedenleri üzerine tartışmalar sürüyor. Mısır Havacılık Bakanı düşmenin terör saldırısı nedeniyle olabileceğinin ihtimallerinin yüksek olduğunu ifade etti.

Bugün düşme haberi gelen, Yunanistan’dan yola çıkan, ve Akdeniz üzerinde düşen uçak, Yunan hava sahasını terk ettikten kısa bir süre sonra, Mısır Hava sahasına girdi ve sonrasında haber alınamadı.

Uçağın düşüşü üzerine bir çok iddia ortaya atılırken, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, üçağın düşüşünden önce keskin dönüşler yaptığını ifade etti. Bu dönüşler ardından radar alanından çıkan uçak, bu nedenle bir saldırı üzerine de manevralar yapmış olabilir düşüncesine sebep oldu.Mısır Havacılık bakanı Şerif Fatih ise, yaptığı açıklamada, varsayımlara gitmek istemediğini, kesin sonuca bakmak gerektiğini ancak, teknik arıza ihtimaline göre, terör saldırısı ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşündüğünü belirtti.

Hollanda’dan de açıklama gelirken, gelinen aşamada, ailelerle dayanışmaya önem vermenin öncelikli olması gerektiğini, akıllarında yalnızca kaza değil, terör ihtimalinin de olduğunu düşündüklerini ifade etti.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz