MHP’de Seçim Tarihi

MHP’de Seçim Tarihi

MHP’DE SEÇİM TARİHİ GELDİ :Devlet bahçeli seçim tarihini sonunda verdi.

10 temmuz 2016 tarihinde yapılacak seçim için Devlet Bahçeli’nin tekrar aday olacağını açıklamasından sonra kulislerde dile getirilen bazı formüller üzerine konuşulmaya başlandı.

4 farklı muhalifin seçime gitmek istediğini biliniyor. Ancak şu durumda Devlet Bahçeli’nin önüne 4 farklı isimle çıkmanın seçimi Bahçeli’ye kaybetmek anlamına geleceği düşünüldüğünde Muhaliflerin kendi aralarında bir birleşime gideceği konuşuluyor.Ancak orada da Meral Akşener – Sinan Oğan ikilisi arasında birinin liderliğinde seçime gitmenin daha doğru olacağını düşünülmekte. Bu arada Devlet Bahçeli’nin seçime girmesinin nedeni olarak da bu fazla adaylığı kullanmak ve seçimi kazanmak.

Diğer yandan hala tüzük üzerindeki tadilat çalışmaları için ise net bir şey söylememesi muhaliflerin sert tepkisini çekti. Tadilat için “üstünde oturup düşüneceğiz ve bunun üzerine bir karar vereceğiz” açıklaması yapılması muhaliflerin asıl tüzük değişikliği istemesi bu konuda hala somut bir adım atılmaması Milliyetçi Hareket Partisinin içindeki sorunları daha da arttıracağı benziyor.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz